Mostanra szó szerint mindent átszőtt a mesterséges intelligencia az online világban, és mára az is teljesen egyértelművé vált, hogy a technológia egyébként páratlan adottságait sokan rossz célokra használják.
A lehetőségek tárháza végtelen, egyetlen kattintással készíthetünk komplett szövegeket, videókat, képeket, melyek a megtévesztésig hasonlítanak az eredetire. És épp ezen van a hangsúly: megtévesztés. Ki ne nézegetne szívesen különleges emberi alkotásokat, melyekben látszólag eszméletlen sok munka van és még több kitartás. De mi van, ha azt mondjuk, hogy mindez hazugság? A képen az emberek nem valósak, az alkotás szintén sosem létezett. Számítógép generálta.
Hungarians are seen as fools once again, as tens of thousands fall for the scam, and the fraud becomes apparent
Read more…
Ezzel önmagában még nem is lenne baj, azzal viszont már annál inkább, hogy a közösségi oldalakon ezeket lájkvadászatra használják, rosszabb esetben adathalászatra. Sokan, sokféle módon figyelmeztették már erre az embereket, most éppen ByeAlex tette ezt, és ő maga is generált egy AI-képet, hogy megmutassa, bárki csinálhat ilyesmit, és nem kell hozzá extra tudás.
Ezt megosztotta követőivel is, akik egyetértettek vele, és sokan úgy vélekedtek, hogy elszomorító, miként próbálják meg átverni az embereket:
„Bizonyos szintig vicces, viszont ha mélyebben belemegyünk akkor félelmetes, hogy az idős korosztályt (sajnos) mennyire meg lehet vezetni…persze itt is vannak kivételek akik nem ilyenek. Ha az ember tök udvariasan megmondja, hogy csókolom ne tessék már haragudni de ez nem valódi, akkor vérre menő csatába kezdenek, hogy márpedig ne mondja meg nekik senki mert nem hülyék”
– írta egy kommentelő, a zenész szerint azonban nem feltétlenül korhoz köthető a jelenség.
A column of light was seen blocking the view over a Hungarian town, and the city's mayor spoke as well
Read more…
„Szerintem ez nem korosztály kérdése, fiatalokat is látom, akik elhiszik. Anyukám sosem hitte el ezeket”
– írta ByeAlex.Szintén ide érkezett egy másik hozzászólás, mely szerint intelligencia kérdése, hogy kiket lehet megtéveszteni ezekkel.
Remélhetőleg az idő előrehaladtával egyre többen vonják majd kétségbe ezeket az AI-tartalmakat, melyet azonban folyamatosan fejlődnek, így eljuthatunk arra a pontra, hogy egy ilyen kép, vagy esetleg deepfake videó már megkülönbözhetetlen lesz a valóságtól. Mindenesetre érdemes figyelmeztetni azokat az ismerőseinket, akik bedőlnek ezeknek, hogy amit látnak, az nem más, mint nagyon ügyes szemfényvesztés.